Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

eozinofilni granulociti i neutrofilni granulociti

mom

Štovani!
Lijepo bih Vas zamolila da mi kažete šta znače u brisu nosa gdje su pronađeni pojedinačni eozinofilni granulociti i nešto neutrofilnih granulocita.Inače je kčer god.i alergična je na pelud trava i stabala,pa dal to ima veze s tim? Nalaz CERULOPLAZMIIN U KRVI 0,236 g/L

Hvala

mom

Sad vidim da nisam upisala da kćer ima 12god.

Darko Richter, dr. med.

Pojedinačni eozinofilni i neutrofilni granulociti u nosu? Ti granulociti tamo moraju biti, alergična, ili ne. Tako da to ne znači ama baš ništa.
Ne znam zašto mi spominjete ceruloplazmin. Taj s citologijom nosa tek nema puno veze.
Tako da morate reformulirati pitanje.

mom

Hvala Vam na brzom odgovoru.A što se tiče ovog nalaza u krvi ne znam ni sama zašto su to nadopisali uz citološki bris nosa,iako je kčer obavljala i neke dr.pretrage dok je bila hospitalizirana radi potresa mozga,a ujedno su joj našli i povišeni kolesterol 5,1,pa je možda to samo nadopuna otpusnog pima.

Darko Richter, dr. med.

Ništa mi nije jasno. Tako da interpretaciju nalaza mora dati onaj, koji ga je zatražio. Potres mozga i ceruloplazmin,ili kolesterol i ceruloplazmin, zaista nemaju puno veze.

adriana22

imam kćer 9 godina na brisu nosa ima povišene eozinofilne granulocite,poslana je na pretrage zbog glavobolje na desnoj strani,ima li to kakve veze jedno s drugim?

Darko Richter, dr. med.

Možda ima alergijski rinitis (rinosinuitis). Tu bi onda trebalo napraviti alergološko testiranje.