Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Fliksotid i vodene kozice

mlidvbii

Poštovani,
kćer ima alergijsku astmu, uzima fliksotid 125 jedan potisak ujutro i jedan navečer. Prema spirometriji od prije tri dana, smanjena je terapija na samo jedan potisak na dan. Ona je jučer dobila osip vodenih kozica, ne znam što sada sa fliksotidom. Treba li ga sada ukinuti, ili će to biti opet prenagli šok za organizam sa prestankom terapije.
Hvala na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Zašto biste ukidali Flixotide? Možete ga ukinuti ako joj ne treba, tj. ako nema astmu, ili je u remisiji.

mlidvbii

Hvala na odgovoru,
pitala sam zato što je naša liječnica rekla da nije dobro uzimati kortikosteroide za vrijeme vodenih kozica te da moramo prekinuti sa terapijom.
još jednom hvala na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Inhalacijski kortikosteroid i vodene kozice nemaju puno dodirnih točaka, a inače, sistmeni kortikosteroid ne bi valjalo da uzima u vodenim kozicama, to je točno.