Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

IgE

itisimaja

Poštovani, imam 21 godinu i zadnjih par godina imam problema s disanjem u proljeće.
Doktor je prvo rekao da je alergijski rinitis, zatim da ipak nemam alergiju. Čim zatopli i čim počne cvjetati odmah otežano dišem te me grlo strašno grebe. Vadila sam IgE i rezultat je 24. Možete li mi, molim Vas, reći što to znači.

Hvala, lp!

Darko Richter, dr. med.

Ukupni IgE ne znači ništa. U vašem je slučaju "normalan", ali to, opet ponavljam, ne znači ništa. Niti da jeste, niti da niste alergiični. Treba obaviti alergološko tetiranje, bilo iz krvi, bilo na koži (prick) na standardnu paletu alergena: grinje, peludi (trava, stabala, korova i ambrozije), plijesni, dlaku mačke. P opisu tegoba možda imate i astmu.