Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Nuspojave Symbicort Turbuhalera

gimnazijalka

Alergična sam na pčelu i idem na hiposenzibilizaciju na Srebrnjak godinu i pol. Svaki put prije primanja cjepiva odlazim na spirometrju gdje su rezultati prosječni.. najčešće 85%. U dijagnozi mi je astma i moram uzimati Symbicort svaki dan 2 puta udah.. No to mi stvara probleme. Uzimanjem Symbicorta imam vrtoglavice, gubim ravnotežu i svijest.. Jesu li to moguće nuspojave od Symbicorta i trebam li reći doktoru ?

Hvala happy)

Darko Richter, dr. med.

Čim si meni rekla, rekla si doktoru.
Međutim, krivom. Jer, trebaš to reći onome koji ti je propisao Symbicort.
Usput, ne vjerujem da od doze Symbocirta (bilo 80, bilo 160 - a što ne navodiš), za koju pretpostavljam da iznosi 2×1 udah (ne znam što točno znači "svaki dan 2 puta udah"blunk, možeš imati bilo kakve nuspojave, ako to znaš udahnuti. Može ti biti samo bolje, a ne gore, ako stvarno imaš astmu. No, to moraš riješiti sama sa sobom, i svojim liječnikom.