Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Singulair

Auli

Poštovani,

naš sin ima 3,5 godine. Kao terapiju prima 2x1 Flixotide, a početkom prosinca 2012. uveden mu je i Singulair. Primijetili smo da od onda ima poteškoće sa spavanjem, tj. navečer ne može zaspati do ponoći. Doktorica mi je rekla da lijek kao nuspojavu ima i nesanicu pa sam htjela pitati, s obzirom da se lijek uzima navečer, postoji li mogućnost da ga sinu dajemo poslije podne i hoće li to imati drugačiji terapijski učinak? Hvala i srdačan pozdrav, Auli

Darko Richter, dr. med.

Lijek se može uzeti u bilo koje doba dana, pa vam preporučujem da to bude ujutro.
Oni koji misle da se daje samo navečer, jer to negdje formalno piše, ne znaju za razloge, pa onda ne znaju niti zašto se može dati bilo kada. Tako da vas to ne treba brinuti.

Auli

Hvala na odgovoru. Srdačan pozdrav, Auli