Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Student u Zagrebu

saturn17

Moj sin ove godine kreće na faks u Zagreb. Ima bronhijalnua astmu već 2 g. Uzima Alvesco i dobro mu je. Zanima me gdje bi on u slučaju naglog pogoršanja bolesti potražito pomoć. Njegov pulmolog mi je rekao da na Jordanovcu postoji hitna medicinska pomoć za takve situacije. Zanima me je li to točno i da li pri tom treba imati uputnicu svog liječnika. Hvala na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Ima Klinika za plućne bolesti Jordanovac, Klinička bolnica dubrava, Klinička bolnica Sestre milosrdnice i Opća bolnica Sv. Duh i Soecijalna bolnica za plućne bolesti odraslih u Rockefellerovoj ul.. Svi oni imaju hitnu internističku ili pulmološku službu, u koje se vaš sin može javiti, i bez uputnice. A postoji i studentska poliklinika gdje se dobiva svog doktora dok si student (Trg žrtava fašizma).Ako je to slučajno dokinuto, javiš se prema mjestu stanovanja kome već primarnom (obiteljskom) doktoru hoćeš. Ne vidim problem.