Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

ad

nives

Moja curica od drugog tjedna ima na licu, a kasnije i po cijelom tijelu crvene flekice koje reagiraju na dodir s grubljim tkaninama ili su posebno izrazene kada mala place. Doktorica se ne uzbudjuje pretjerano ali ja mislim da se radi o AD. Isključivo je dojim a zadnjih mjesec dana joj uvodimo po malo jabuke, breskve, spinata. Ja sam svoju prehranu mijenjala i pratila sve reakcije, ali nema promjene. Jos mi je jedino ostalo da iz svoje prehrane izbacim mlijeko. Moze li to biti uzrok?
Ne postoji ni pojacavanj ni smanjivanje crvenila, osim kada spava. Tada joj je koza iznimno cista. Jednom joj se sva ocistilo kada je primila cjepivo i bila pod povisenom temperaturom dva dana.

Od krema joj je u slucaju jake upaljenosti koze lica pomogao Geokorton, ali inace ne vidim promjene, iako je kupamo uljnim Eucerinom, mazemo Mustelom Stelatopia, Stelatria.

dr. Krešimir Kostović

AD ne počinjene s 2 tjedna, to je prerano. Drugo, AD se ne povlači za vrijeme spavanja. Za konačnu dijagnozu potreban je pregled.