Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ad i trudnoća

magnetin

Poštovani,
Već duže vrijeme se liječim od AD. Sada mi je terapija korticima prekinuta jer sam u 3 mjesecu trudnoće. Crvenilo se pojačava, jer kako sam napomenula, prekinuta mi je terapija. Molila bih vas da mi odgovorite mogu li koristiti ovaj novi preparat, Enterosgel, a da ne naškodi trudnoći.
Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Enterosgel je prirodan i potpuno neškodljiv preparat, te ga možete koristiti i u trudnoći (pogovoto što se većina ostalih terapija ne preporuča tijekom trudnoće).

magnetin

Poštovani,

Zahvaljujem se na odgovoru. Možete mi još reći mogu li gel koristiti dulje ili prekinuti terapiju kada se crvenilo povuče obzirom na trudnoću.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Enterosgel se obično koristi nekoliko tjedana odnosno do nestanka crvenila. Prema potrebi može se koristiti i dulje vrijeme (i u trudnoći).

glazba

Poštovani,
imam 25 godina i dijagnosticiran mi je ad. nakon obavljenih raznih alergijskih testiranja (nije otkriven alergen) i isprobanih raznih terapija, dermatolog mi je propisao protopic 0,4 ung koji mi je pomogao u liječenju dugotrajnog ad-a (više od 8 mjeseci - kronično). protopic koristim redovito (gotovo svakodnevno) prema preporuci dermatologa jer ako prestanem ponovno se javljaju jake reakcije na kapcima, obrazima, vratu, ispod pazuha i na stražnjici. sada planiram zatrudnjeti.
moje pitanje je da li se protopic smije koristiti u trudnoći/prije trudnoće i koliko često?
puno hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Prije trudnoće možete ga koristiti, ali ako ostanete trudni prestanite s primjenom.