Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Afloderm krema

bbrinovs

poštovani,
imamo sa curicom problema oko crvenila itd, pa jedna od krema je afloderm koju smo dobili na korištenje. Rekli su nam da ju nesmijemo koristiti duže od 5 dana, a dali mi možete reći koji period mora proći da si se ponovo mogla koristiti?

Maleckoj su rekli da je navodno alergija, a bili smo na testiranju ima jako sitnu alergiju na mlijeko, a dešava joj se oko zglobova da joj po koži se pojavi osip, normalno crveno i hrapavo je kao suha koža, te joj se zacrveni lice i podočnjaci pod očima.
Jer moramo ju ponovo mazati sa tom afloderm kremom ali neznamo koji mora biti razmak, znači mažemo tih 5 dan 2x dnevno i kada se onda ponovo opet smije mazati, nakon kojeg perioda?
Uz afloderm je još dobila na korištenje kapi fenistil i maxidex krema.
I svaki dan ju ujutro i navečer mažemo sa aderma kremom, mada evo ona toliko ne pomaže.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po svemu što ste napisali Vaše dijete ima atopijski dermatitis. Ako Afloderm mažete 5 dana, puza mora bit barem desetak dana. Slično vrijedi i za Maxidex. A-Dermu možete i morate koristiti stalno.

bbrinovs

dali za to ima lijeka ako se pojavljuje tj dali ima koristi uopće ići kod doktora radi toga?
jer šta drugo imaju za dati osim tih kremica i kapi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Svakako bih preporučio kontrole kod dermatologa. Bolest Vašeg dijeteta je kronična (ako zaista ima AD) s periodima poboljšanja i pogoršanja. U raznim periodima bolesti, dolaze u obzir razne terapijske opcije. Lokalno liječenje ("kremice"blunk predstavlja osnovu terapije, a antihistaminici (Fenistil kapi) daju se da ublaže svrbež.