Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

posuška krema

tammil28

Poštovani, već dugo se na forum.hr raspravlja o čudotvornoj posuškoj kremi od koje navodno AD prolazi, proizvodi se u ljekarni u Posušju, nema deklaraciju s točnim sastavom, magistre koje ga spravljaju garantiraju da nema kortikosteroide, korisnici kažu da sadrži ulje jetre bakalara, propolis, maslinovo ulje i neka bazna krema (citiram jednog korisnika, ne znam tko mu je bio izvor za sastojke). Oni koji su je probali se kunu da im je izliječila dijete, a mi ostali skeptici se pitamo je li moguće da je tako nešto efikasno promaklo liječnicima i specijalistima. Imate li saznanja o čemu se zapravo tu radi i što kažete na navedene sastojke i njihovu upotrebu kod djece i dojenčadi. Unaprijed hvala na odgovoru!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nemam saznanja za ovu kremu. Sastojci (ako su točni) ne bi trebali biti sporni u smislu štetnosti.