Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

ATOPIJSKI DERMATITIS

lik123

Imam atopijski dermatitis od malih nogu. Sada imam 26 godina i koristim kortikosteroide afloderm i beloderm za ruke, a hydroderm za lice za seboroični dermatitis. Prick test od 1999. pokazuje da sam alergičan na pelud trava ( +++ ), livadna mačica ( ++ ), i raž ( ++ ). IgE OD 2006. pokazuje vrijednost 1323 KU/L. Imam svrbež po cijelom tijelu koji je intenzivan na pregibima ruku. Kakve su mogućnosti izliječenja?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom na Vašu dob i nalaze, te na narav bolesti (kronično-recidivirajuća bolest) vrlo mala.