Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Atopijski dermatits

Sebojokic

Lijep pozdrav, prosle godine pojavile dijagnosticiran mi je atopijski dermatitis.
Kao terapiju dobio sam nixar tablete 1 dnevno i balea urea 5.5 sampon.
Evo proci ce skoro i druga godina a meni nista ne pomaze, ne postoji jedan dan kad ja nemam svrab,zatezanje koze ili popucale rane od suhoce sake vrat kapci usne pazuh pregib koljena trbuh prsa noge.cijelo tijelo me svrbi i trazim nekog tko ce pomoci jer u puli drzavnog dermatologa cekam do 29.1.2021
Koristim uriage kremu za lice, 60 % beloder +40% biobaza dano od doktora za tijelo i od bioderme intenzivni balzam.
Nista ne pomaze, molim vas za pomoc ili savjet.
Alergican sam i na prasinu,nikal te sve sastojke u samponima i raznu prehranu
A uz to sam nogometas i znoj mi pogorsava situaciju.

Hvala,lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
ukoliko ste testirani i znate na što ste alergični, tada te supstance treba izbjegavati što je više moguće.
Također, kožu treba stalno njegovati neutralnim preparatima da ne bude suha, pranje u uljnim kupkama i sindetima te odmah nakon tuširanja nanijeti emolijens na kožu.
Na područja kože koja su upaljena (crvena) i jače svrbe, neophodno je provesti protuupalnu terapiju (lokalni kortikosteroid ili imunomodulator).
Također, postoje i još neki oblici liječenja za teže oblike bolesti, ali o tome je neozbiljno naklapati bez kvalitetnog kliničkog pregleda dermatologa, po mogućnosti u Klinici za dermatovenerologiju KBC Zagreb, u Ambulanti za alergologiju i imunologiju.