Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Dermatitis e contactu

buzzy

Moje dijete (21 mjesec) već par mjeseci ima osip na dorzumu šake i sada se to počelo širiti na mali prst pa smo posjetili dermatologa i dijagnoza je dermatitis e contactu manus l.dex. terapija je 40% Beloderm u Belobasi. E sad, ja sam zaboravila pitati liječnika što je s noktićem, jer je i njega zahvatilo i izgleda kao da se odvaja od podloge. možete li mi reći da li je ova terapija dovoljna i za noktić, te da li postoji mogućnost da joj otpadne noktić?
Puno hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete i nokat mazati istom kremom, ali je terapija nokta često bezuspješna. Postoji i mogućnost i da nokat otpadne.