Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

osip po licu - AD?

dunja

Poštovani,
već nekoliko godina koža oko očiju lagano mi se upali s vremena na vrijeme. Radi se o crvenim točkicama ili prištićima koji me peku. Primijetila sam da je koža posebno crvena na mjestima na kojima mi noću teku suze. Kad sam primijetila problem, potužila sam se u ljekarni i dobila Maxitrol mast kojom bih mazala kožu kad bi upala bila posebno jaka i ta mi je mast bila djelotvorna. Prištići s vremena na vrijeme povuku, pa se onda opet vrate, ali češće ih imam nego što ih nemam. Bila sam kod dermatologa i dobila Cicalfate kremu, a u ljekarni su me pitali je li to moje stanje početak dermatitisa, na što ne znam odgovor.
Sitne crvene prištiće imam i po obrazima, a primjećujem da je osip jači kad je na koži slina ili znoj. Osip na obrazima uopće se ne povlači.
Molim Vašu pomoć i unaprijed zahvaljujem.

dr. Krešimir Kostović

Po opisu ne bih rekao da se radi o atopijskom dermatitisu. Bez pregleda i detaljne anamneze nije moguće utvrditi o čemu je riječ.

dunja

Hvala Vam na odgovoru. Svakako ću posjetiti dermatologa.