Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje

rahela

moje dijete od tri godine od rođenja ima mramorno crvenilo skoro po cijelom tijelu,a najviše je izraženo na licu
doktori su rekli da će se to vjerovatno puvući ali od toga za sada nema ništa.To ju ne srbi,ne ljušti se niti ima bilo kakvih problema s tim.Možete li mi reći sta je to budući da doktori nisu sigurni.crvenilo na licu je najviše pojača kada je na suncu.

Dinko Kaliterna, dr. med.

Opis odogovara neuorodermatitisu kojem u većini slučajeva sunca pomaže no u manjem broju slučajeva ga pogoršava. Postoji drugi niz bolesti stanja i promjena kojima sunce škodi. Savjetujem izbjegavati sunce i pregled dermatologa da se utvrdi pravi uzrok crvenila kože. Do tada ga mažite što češće s neutralnim sredstvima za lice i tijelo.