Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Svrabez testisa

Jurlinko

Postovani, mene muci svrabes od anusa do testisa i testisi. Bio sam kod dermatologa koji mi je prepisao Advantan kremu koja pomaze nekoliko dana i opet se sve vrati na staro. Svrabez je jako intenzivna i pogotovo preko noci. Nema nikakvih flekica, crvenila i ljustenja koze. Jedino od velikog cesanja napravim ranice i na tom dijelu kao da koza malo otvrdne. Ako moze neki odgovor. Hvala

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
vjerovatno je riječ o iritativnom dermatitisu, a može biti i posljedica hemeroida.
Najbolje da se pridržavate uputa dermatologa koji vas je pregledao, a ako se svrbež bude ponavljao ili pogoršavao, dolazi u obzir i bris kože na gljive ili alergološko testiranje. Osim advantan kreme u akutnoj fazi možete koristiti sindet za pranje intimne regije i Bepanderm kremu 2x dnevno.