Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Uporna ''fleka''

Sunčica

Poštovani,

moja djevojčica (3g) na desnoj šaci ( iznad palca i kažiprsta) ima uporan ekcem -''fleka'' suhe kože.pedijatrica je rekla da je to atopiski dermatitis..i uglavnom svjetovala da mažemo s bilo kojom običnom kremom tipa Atrix,melem i sl.Taj ekcem se ponekad smanji i postane skroz blijedi ali se osjeti da je taj dio kože grublji i suši, a povremeno postane izraženiji, crvenkast.
A zadnjih par dana sam primijetila i jedan novi manji ''flekić'' na zglobu.Da li je to 'normalno''?
Molim Vas za savijet...koju kremu preporučate?Treba li neka druga terapija?
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po opisu moglo bi se zaista raditi o blažem obliku atopijskog dermatitisa. Ovisno o izraženosti u terapiji bi moglo doći u obzir kraća primjena kortikosteroidnih masti (3-4 dana), na što bi vjerojatno došlo do povlačenja promjena. Inače, treba koristiti pripravke za njegu atopijske kože (npr. A-Derma).