Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Cijepljenje protiv HPV-a

mivan0525

Poštovani, imam 22 godine i spolno sam aktivna unazad 3 godine. Sada se želim cijepiti protiv HPV-a, te me zanima je li se potrebno prije toga testirati na isti? Ukoliko je, je li to nužno učiniti kod ginekologa kao Papa test ili se to može obaviti negdje dalje jer moj je ginekolog u jednom mjestu, a ja studiram i drugom, rijetko dolazim kuci, a i kad dodjem to je petak popodne pa mi je tesko uhvatiti termin koji bi nam obojima odgovarao.

Darko Richter, dr. med.

Cijepljenje protiv HPV-a ne podrazumijeva nikakvo testiranje unaprijed ili unazad. Jednostavno, cijepite se što prije, kad već niste do sada. Nema to (cijepljenje) puno veze sa spolnim životom. Nije to dozvola za spolni život. Ali, dobro je biti cijepljen.