Cjepiva

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Revakcinacija MMR-pm

barili

Poštovani, nadam se da mogu dobiti savet. Mom sinu je, iz raznih razloga, odlagan MMR i konacno ga je primio sa 6,5 godina u julu ove godine (pre 4 meseca). Od pedijatra smo dobili instrukciju da se revakciniše za godinu dana, dakle sa 7,5. Neki pedijatri traže da ga revakcinišemo odmah zbog pojave morbila (živimo u Bg) a neki da poslušamo našeg pedijatra. Možete li mi napisati svoje mišljenje? Dete je zdravo. Potencijalno alergično na ribu i polen ali čekamo red za testiranje.

Darko Richter, dr. med.

Docijepite ga odmah, nikakvo čekanje nije ničim propisano, osim da se dvije doze daju u razmaku ne manjem od 2 mjeseca. A ta 2 mjeseca su već prošla, i u međuvremenu se pojavila epidemija morbila. Nema boljeg razloga da se ne docijepi odmah sutra, ako nema nekakvih (privremenih) kontraindikacija.