Epilepsija

da li je epilepsija?

dinacq

prije dva mjeseca moj,tada sedam mjeseci star sin,tokom kupanja se zgrcio i poplavio oko usana.odmah sam ga izvadila iz vode ali je poceo delovati kao jako pospan i preplasen.poslije nekoliko dana to se ponovilo.nakon toga smo ga odveli kod doktora i uradjen mu je eeg koji je bio uredan.doktor je rekao da ne brinemo i da je to najvjerojatnije do iscrpljenosti organizma.
mjesec i pol dana se nije desilo nista i onda u subotu pa srijedi i petak opet tokom kupanja isto i poslije bude kenjkav i ne zeli da se odvoji od mene.inace ostale dane sve je uredu,on obozava da se kupa i vrlo je veseo.inace se ovo uvijek desava tokom kupanja.
jako sam zabrinuta.da li je to pvezano sa vodom i sta bi moglo biti?
unaprijed hvala

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, svakako nastavite sa liječničkim kontrolama jer postoje tzv refleksogene konvulzije koje mogu biti povezane sa kupanjem. Budući da prema Vašem opisu dijete uživa u kupanju i vjerojatno je to dio emocionalnog vezivanja za Vas, moguće je da se radi i o tzv respiratornim afektivnim krizama. Stoga, svakako preporučujem pregled neuropedijatra i eventualno psihologa.