Epilepsija

da li moze kontrolirati moju bolest bez ljekovi

tanja

Sad kad nema napade vise od 7 godine dali moze da prekinem uzimati ljekovi i da mogu kontrolirati napadi moj ljecnik mi je rekao da primam terapiju jos najmanje 3 godine pa da razgovaramo za postepeno namaluvanje na ljekovi no nikako naglo da prekinen uzimati ljekove dali je taj dobar savjet

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Slažem se sa savjetom vašeg liječnika. Nikako nemojte raditi "na svoju ruku". Bez obzira što nemate napadaje ponekad se oni znaju vratiti kod ukidanja terapije ( 30-tak posto bolesnika), a zavisi o postavljenoj dijagnozi.