Epilepsija

tegretol i kontraceopcijske pilule

asja

Imala sam grand mal pije 4 i pol godine, prvi i ya sada, zadnji. Pijem tegretol 400 mg, pola tablete dnevno i zanima me vaše mišljenje o kombinaciji tog lijeka i kontracepcijskih pilula. Neurolog nije za, ginekolog kaže da cure to kombiniraju i da je to ok..Zbunjena sam..Hvala

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Uzimate vrlo malu dozu lijeka i iako ona umanjuje učinkovitost kontracepsijskih pilula, to je minimalno. Lijek koji je najbolji u tom pogledu je lamotrigin koji ne umanjuje učinkovitost.