Epilepsija

dali je moguce izljeciti epilepsiju ?

MAJA1985

dali je moguce izljeciti epilepsiju ...i u slucaju da se nelijeci jeli nastupa pogorsanje stadija ili ostaje na tom obliku koji je dijagnosticiran ??

prije godinu dana mi je dijagnosticirana epilepsija ,najblazi oblik (pala sam u par navrata u nesvjest i nakon toga bi povratila ...imam predosijecaj kad ce se to desiti ) . meni je rečno da uz redovnu primjenu lijeka je moguc nestanak epilepsije i prestanak terapije (trenutno pijem lamictal 25 mg 2 dnevno :
od tada nisam imala TZV. napadaj ...
mene zanima jeli moguce nakon godine dana da se to povuklo i da cu prestati piti ove lijekove ?

Hvala

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, prema dosadašnjim podacima iz literature u oko 70% bolesnika s epilepsijom dolazi do prestanka epileptičkih napadaja nakon uzimanja antiepileptika (podaci vrijede za uzimanje jednog, dva ili tri antiepileptika).