Epilepsija

depankine chrono

bipsy

Pozdrav!
Moj dečko bojuje od epilepsije, ima 25 godima. Epilepsija mu je dijagnosticirana sa 16 godina nakon težeg udarca u glavu. Dobio je terapiju Depakine Chrono 500mg dva puta na dan po jednu tabletu. Napadaje ima isključivo tijekom spavanja. Nije imao napadaje dvije godine i onda su se ponovno pojavili, prije desetak dana imao je dva napadaja u jednoj noći.
Zanima me je li taj oblik izliječiv i budući da planiramo uskoro osnovati obitelj je li nasljedan.

Unaprijed hvala!

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovani, kod Vašeg dečka se vjerojatno radi o postraumatskoj epilepsiji. Ukoliko se radi o toj vrsti epilepsije, ona nije nasljedna, a moguće je da se teže liječi. Vaš dečko bi trebao svakako redovito ići na kontrole epileptologa (posebno ako su se nakon dvije godine počeli ponovno pojavljivati napadaji) radi eventualne promjene ili povećanja doze antiepileptika.