Epilepsija

eeg

Katarina

Doktore ja bi vas molila da mi "prevedete" nalaz zadnjeg eeg-a. glasi ovakoomgsnovna cerebralna aktivnost dolazi u alfa frekvenciji srednjih do nizih amplituda i djelomicno se blokira otvaranjem ociju. Tek rijetka theta aktivnost bez asimetrije ili nakupljanja. Ne nalazim asimetrija kao ni paroksizmalnih izbijanja.Na HV i fotostimulaciju analogno.
Na terapiji sam Tegretolom CR 1+0+1/2.

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Poštovana Katarina,
niste mi napisali godine starosti (ili mladosti) što treba uzeti u obzir kod zaključka u nalazu EEG-a, a također ono što me pomalu buni u nalazu je da nisu opisani frekvencija i amplituda "tek rijetkih theta valova". Bez tih podataka mogao bi pogriješiti u interprertaciji. S obzirom da ste mi napisali od riječi kao je napisan nalaz, pretpostavljam da ova rijetka theta aktivnost spada u još uvijek dozvoljene granice, te da je nalaz najvjerojatnije bez patoloških promjena.