Epilepsija

eeg nalaz

ivcica

1999 dijagnosticirana mi je fotosenzibilna epilepsija,imala sam samo tri grand mal napadaja i otada ništa.godinu dana pila sam diprozin 300,zatim apilepsin 150 sa smanjivanjem terapije,prvo tri tablete dnevno pa dvije, pa jednu i tako vec dvije god ne pijem ništa.sada sam opet napravila kontrolni eeg i pošto ne mogu dočekat mjesec dana do zakazanog pregleda kod doktora molim vas da mi objasnite što znači Zaključak na nalazu:
OSNOVNA CEREBRALNA AKTIVNOST JE IREGULARNI ALFA RITAM.
REGISTRIRAJU SE PAROKSIZMI VISOKOVOLTAŽNIH OŠTRIH VALOVA.
NEMA UOČLJIVIH ASIMETRIJA.
REAKCIJA BLOKIRANJA DJELOMIČNO JE IZRAŽENA.
TIJEKOM I NAKON HV OPISANI PAROKSIZMI POSTAJU UČESTALIJI.
PAROKSIZMALNO PROMJENJEN EEG NALAZ.
Hoću li opet morati uzimati terapiju? da li mogu nastaviti polagati vozački ispit?
Hvala vam unaprijed.

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, EEG koji se opisali je epileptogeno promijenjen. Mislim da možete voziti automobil ukoliko niste imali epileptičkih napadaja dvije godine i ako ne uzimate lijekove koji uspavljuju.