Epilepsija

epilep

tanja

Mojata majka ima epilepsija od pred 17 god kako rezultat na golem stres sega veke 4 5 godini nema dobieno napadi nikakvi se vo red se se odviva normalno no sega veke treba da gi meni lekovite primase hidanfen i od nego bese mnogu zadovolna t.e uste koga pocna so niv imase zadovoluvacki rezultati napadite drasticno se namalija sega e vo panika ne znae kako ke napreduva so bolesta dodeka na pocetokot primase fenaberbeton a situacijata togas i bese se polosa napadite bea cesti dodeka so hidanfenot se namqalija i da naglasam zosto koga pravese rezonansa ne se pojavuvase nikakov problem samo na eeg se pojavuvaa tie napadi nejziniot lekar misli deka bolesta ja dobila zatoa sto vo najstresnite momenti vo nejziniot zivot koga pocina sestata a bratot vo isto vreme dobi sok vo vojska ,ne konsumirala apcinja za smiruvanje bidejki bila bremena 8 mesec.I ako moze da mi ja objasnete dijagniozata 640

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Molio bi Vas ako možete pitanje napisati ili na hrvatskom ili engleskom jeziku. Na žalost nisam uspio dobro razumjeti pitanje.
Hvala na razumijevanju.