Epilepsija

Imam li epilepsiju?

Larry

Poštovani,
imam 30 godina i u zadnje vrijeme često padam u nesvijest.Pošto imam niski tlak to sam pripisivala tome,ali ono što me zabrinulo je to što sam se počela, zadnji put kada se to dogodilo ,nekontrolirano tresti,usta,ruke i noge(muž me je držao).Trajalo je oko pola minute.Osjetim nervozu ispod prsne kosti(valjda želudac),počnu mi trnuti ruke i noge,omaglica i onda izgubim svijest.Imam i prolaps mitralne valvule.Molim vas,što mi je i koje pretrage bi trebala napraviti?Hvala Vam.

Jelena Bošnjak, dr. med.

Svakako se što prije trebate javiti neurologu sa svom dosadašnjom medicinskom dokumentacijom. Naručite se najprije za EEG i pregled neurologa koji će procijeniti što dalje učiniti.

Larry

Hvala na odgovoru.Da li bi bilo bolje ići prije na MR mozga? Jer 1998.god sam imala uredan EEG,ili se može s vremenom pogoršati?Oprostite na laizmu.Pozdrav.

Jelena Bošnjak, dr. med.

Trebali bi prvo učiniti EEG i neurološki pregled, a zatim će specijalist odlučiti da li postoji potreba za MRI mozga.