Epilepsija

jagoda

Depakine CR

Moj sin ima 12 god i 7 mj.U zadnjih 6 mj ima jake glavobolje te sam ga jučer, nakon prethodno obavljenih ostalih pregleda ,odvela neuropedijatru .
Dg.Cephalea-Migrena
EEG (snimano u budnosti):paroksizmalno generalizirano disritmički
promijenjen nalaz
Mišljene:
Klinička slika upućuje na glavobolju migrenskog tipa.S obzirom na
učestalost i specifično promijenjen EEG preporučuje se Depakine CR uvesti postepeno do 6 tjedan 1 i 1/2 tab. svaku večer.
Da li bi to bio oblik epilepsije ili ne mora biti.

Molim Vaše mišljenje.
Jagoda

mr. sc. dr. Davor Sporiš

U Vašem slučaju postavljena je dijagnoza tzv "dizritmičke glavobolje" koja može imati i karakter migrenske glavobolje, a praćena je specifičnim epileptiformnim izbijanjima u elektroencefalogramu. Kod učestalih i jakih glavobolja indicirano je pokušati liječenje sa jednim od antiepileptika. Vaša liječnica odlučila se za Depakine chrono što ne smatram lošim izborom. Jednako tako dokazano su učinkoviti i neki drugi "blaži" antiepileptici kao npr. karbamazepin, lamotrigin. Treba pokušati sa navedenim lijekom, a učinkovitost terapije će se pokazati kroz 1-2 mjeseca. Po ovom lijeku trebalo bi doći i do djelomične normalizacije EEG nalaza. Ne radi se o epilepsiji.
Kod klasičnih migrenoznih glavobolja postoje i drugi specifični triptanski preparati, kao i klasični analgetici i sedativi koji se mogu davati kod atake. Mislim da treba vjerovati prosudbi nadležnog liječnika.

jagoda

Štovani gosp.Sporiš,

zahvaljujem na odgovoru, uljepšali ste mi dan.

Lijep pozdrav

Jagoda