Epilepsija

Nalaz eeg-a molim pomoc

mimonja

Mama (1950) je operirala tumor na glavi i imala je jedan napad epilepsije poslije operacije. Nakon tog napada pila je tablete (phemiton) koje je prestala piti nakon godinu dana. CT je uredan, a nalaz eeg-a je dizritmički promijenjen, desno centroparijetotemporalno. Srednjevoltažna osnovna erebralna aktivnost je umješanoj alfa frekv. Djelomično se blokira. Tijekom snimanja interponiraju se viševoltažni sporiji valovi 5-7Hz, 100 uV kao i bifazični šiljci desno centroparijetotemporalno. Paroksizama nema. Na HV analogne promjene.

Molim Vaš savijet.

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovani, EEG nakon operacije tumora mozga je vrlo često promijenjen. Bitno je da se Vaša majka redovito kontrolira kod nadležnog liječnika i neurokirurga.