Epilepsija

Pitanje?

ivanlukic

Pozdrav,imam 46 godina i posljednja 3 mjeseca,a i prije par godina patila sam od jakih glavobolja.Cesto mi glava trni,povremene vrtoglavice bez gubitka svijesti.
Radila sam EEG nalaz i nije mi bas jasan?Dobar,ili pak?

EEG Nalaz:

Osnovnu cerebralnu aktivnost cine Alfa talasi umjerenih amplituda sa frek. Od 9 – 10 c/sek.
Reakcija zaustavljanja dobro izražena.
Tokom snimanja pojava sporih strmih talasa iznad lijevih frontotemporoparijetalnih regija.
Za vrijeme HV i IFS iste promjene.

EEG nalaz ukazuje na disfunkciju frontotemporoparijetalnih regija.

Zbog straha od voznje i drugih strahova dobila sam lijek Seroxat 5mg svako jutro.
Pila sam dva dana i poremetio mi se pritisak,preko 200 / 110 i vec nekoliko dana pijem Enazil,jutro i vece, od 10mg i Lexaurin 3mg također jutro i vece,ali pritisak je konstantno
160 / 100 pa sam prekinula piti Seroxat svojevoljno?Ne znam da li ga smijem piti zajedno sa tebletama za pritisak.
Moje misljenje je da taj lijek nije za mene jer po indikacijam lijeka nisam ni depresivna ni toliko anksiozna pa ne znam da li da ga nastavim piti?
Unaprijed hvala

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovani, s obzirom na nalaz EEG-a preporučila bih učiniti neuroradiološku obradu. Idikacije za uvođenje Seroxata su: depresija, prisilni poremećaji i panični poremećaji te je Vaš psihijatar na osnovu simptoma koje ste opisali uveo ovaj lijek. Nuspojave Seroxata su: mučnina, posapanost, znojenje, tremor, vrtoglavice, opstipacija, proljev, tahikardija itd. Smijete uzimati antihipertenzive uz taj lijek. Savjetujem Vam da se javite neurologu i psihijatru i obavijestite ih o svim novim simptomima koji Vas muče, a mogu i ne moraju biti vezani uz lijek.