Epilepsija

suspp epi

marijana76

moj sin je imao jedan napad, nakon kojeg su mu urađeni lab.nalazi, pregled očiju i EEG. sve je u redu osim EEG. u zaključku stoji: diskretno žarište lijevo iritativne promjene obostrano. Liječnik mu je odredio terapiju Tergetol 200mg, inače on je star 9 godina, i zdravo je dijete. u obitelji nema sličnih bolesti. Da li je liječnik možda prerano odlučio da počne sa terapijom antiepilepticima.? Rekao je da CT i MR još nisu potrebni, možda naknadno da mu se naruče, nakon kontrole krvi u kojoj se ustanovljuje postotak lijeka u krvi.

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovani, budući da nemam uvid u medicinsku dokumentaciju tešto je reći o kakvoj se vrsti epileptičkog napadaja radilo. Mislim da bi trebalo ponoviti nalaz EEG-a te učiniti neuroradiološku obradu. Vaš neurolog je ocijenio da je potrebna terapija te smatram da terapiju treba uzimati redovito, a naknadno će se vidjeti da li je terapija dobra i u kojoj dozi.