Epilepsija

pitanje-rivotril

ivan

nedavno mi je rečeno u ljekarni da lijeka pod nazivom Rivotril više nema na hrvatskom tržištu, možete li mi reći da li je to istina, i ako je, kako to jer je godinama bio na tržištu?

mr. sc. dr. Davor Sporiš

Možda se radi o trenutnoj nestašici u ljekarnama, ali nemamo podataka da bi se lijek klonazepam (Rivotril) povukao sa našeg tržišta. U bolnicama je normalna opskrba lijekom. Lijek Rivotril ima široku primjenu, kako u neurologiji, tako i u psihijatriji. Kroz ambulantu za epilepsiju u posljednje vrijeme nisam imao pritužbi za nestašicom lijeka ?!
Pozdrav