Epilepsija

pseudonaoadaji

tara

lijepo vas molim da mi objasnite pojam "pseudonapadaji"

pozdrav

Dr. Hrvoje Hećimović

Cijenjena,
postoji više vrsta kliničke slike poremećaja stanja svijesti koji u podlozi nemaju promjenjenu aktivnost mozga i nisu dio epilepsije. To također znači da uzimanje antiepileptika ne kontrolira ovakve napade.

Sama riječ nije standardizirana, najčešće se koristi izraz neepileptički napadaj ili pseudoepilepsija. Sa stručne strane rađe se koristi izraz autonomni poremećaji ponašanja, što opisuje napade odsutnosti ili alteracije svijesti koji nisu pod kontrolom naše volje, ali ne pripadaju epilepsijama. Sami napadi mogu biti vrlo slični pravim napadima epilepsije.