Epilepsija

savjet

xxyy

Imam 26 godina. 1998.g. mi je dijagnosticirana epilepsija ( Epilepsia PGE - grand-mal,mioklonizmi - katamenijalni oblik)
2003.g. sam imala zadnji napadaj a mioklonizmi se javljaju oko 2 do 3 puta godišnje i vezani su uz neispavanost ili stres.
Od lijekova koristim Depakine Chrono 500 mg.
Zanima me smiju li osobe oboljele od epilepsije pod anesteziju, npr. opću ili lokalno potenciranu?

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, bolesnici koji imaju epilepsiju smiju ići na operativne zahvate koji zahtijevaju lokalnu ili opću anesteziju. Bitno je da anesteziolog bude upoznat sa dijagnozom epilepsije i lijekovima koje uzimate.