Epilepsija

trudnica

djana

Postovani,
Trenutno sam u 23.nedelji trudnoce. Moja dijagnoza je St post embolisatio AVM reg, Temporalis l.Sin. Epilepsia partialis motoria et complexa et gen.sec.simptomatica. Prva 3 meseca trudnoce uzimala sam Lamictal 2x150 i tegretol cr 2x200. Nakon 2 grand mala preporuceno mi je od strane neurologa povecanje terapije tegretola i smanjenje lamictala . Plasim se da bi doza od 2x 800 tegretola cr mogla naskoditi mojoj bebi . Da li je uobicajno davati takve doze trudnicama? Hvala vam unapred

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, u trudnoći može doći do pada koncentracije antiepileptičkih lijekova te se stoga koncentracije trebaju kontrolirati te prema njima povisivati dozu lijeka. Stoga za svaku promjenu lijeka određuje epileptolog koji Vas vodi. Najveći rizik za Vas i dijete su epileptički napadaji za vrijeme trudnoće.