Epilepsija

Zeleni caj i epilepsija

Una

Molila bih vas da mi kazete da li postoji opasnost konzumiranja zelenog caja u kombinaciji sa terapijom epilepsije ( fenobarbitona) ?
Pijem ga vec nekih desetak dana....dve soljice...ali sam slucajno , na netu, naisla na kracu notu gde pise da bi ga trebalo izbegavati ? Zanima me , da li se to odnosi na kofein, pa bi zbog toga bilo bolje izbegavati ili na nasto drugo a sto je u tom caju ?
Ukoliko je to, ja kafu konzumiram godinama...takodje gazirane sokove....nisam nikada osetila da mi je zbog toga lose...ali ne bih htela da rizikujem sa ovim cajem ukoliko se radi o nekom drugom razlogu.
sad
Hvala puno

Jelena Bošnjak, dr. med.

Poštovana, u literaturi nisam našla podatak o škodljivost uzimanja zelenog čaja i fenobarbitona te Vam umjereno konzumiranje ne bi trebalo škoditi.