Erekcijska disfunkcija

erekcijska difunkcija i sildefil lijekovi

Leutius

Kako sildefil lijekovi djeluju i da li je uopće moguće djelovanje navedenih lijekova u slučaju začepljenja žila na penisu, odnosno ako je ED uzrokovana na taj način.
Zahvaljujem na odgovoru!

Antun Gršković, dr. med.

Ne govoreći o psihološkom i neurološkom te hormonalnom statusu, za postizanje i održavanje erekcije bitan je uredno funkcionirajući vaskularni sustav (krvožilni).
Za nastanak erekcije nužna je dilatacija i relaksacija arterija penisa i istovremeno sprečavanje da krv, koja se nakupi u kavernoznim tijelima penisa, pobjegne "van" penisa. Za to je odgovoran tzv. venookluzivni mehanizam.
Vaša teorija je da su začepljene krvne žile penisa.
Navedeni lijek, točnim nazivom sildenafil (Viagra), isto kao i vardenafil (Levitra) i tadalafil (Cialis) svoje će djelovanje ostvariti ukoliko je taj krvožilni sustav neoštećen i ako postoji seksualni stimulus.