Erekcijska disfunkcija

IZDRŽLJIVOST

OPUS

KOJE PREPARATE TREBA UZIMATI DA PRODUŽIM SEKSUALNI UŽITAK I PREURANJENU EJAKULACIJU?
HVALA.

Antun Gršković, dr. med.

Smatra se da je normalno postići ejakulaciju nakon 2 minute od početka spolnog odnosa (intromisije penisa u vaginu).
Prema nekim definicijama smatra se da su ljudi koji spadaju u tu vremensku kategoriju (dakle postizanje ejakulacije nakon 2 minute spolnog odnosa), ljudi sa normalnom seksualnom funkcijom, ali nenormalnim seksualnim očekivanjima.
Iz vašeg pitanja, dakle, ne može se vidjeti koliko je ta ejakulacija preuranjena. Također se ne zna da li je navodni poremećaj nastupio od nedavno ili vas prati cijeli život. Također ne znamo koliko imate godina. Također ne znamo koliko su učestali spolni odnosi. Ne zna se da li uzimate lijekove za liječenje drugih bolesti.
Preuranjenom ejakulacijom bavi se psihijatar seksolog jer su uzroci uglavnom uvijek psihogene prirode. Trebali biste učiniti pregled urologa radi urološke orijentacije (eventualno postojanje kratkog frenuluma koji može iritirati glans penisa) i radi definiranja da li kod vas uopće postoji dijagnoza preuranjene ejakulacije. Potom će vas urolog uputiti, ukoliko to smatra potrebnim, na daljnju obradu psihijatru.