Erekcijska disfunkcija

lijekovi za tlak i ED

blues man

Poštovani
Već 5 godina uzimam lijekove za povišeni krvni tlak (koji veoma dobro djeluju) ali ponekad imam i problema sa erekcijom. 50 mi je godina , a lijekovi koje uzimam su Amonex 10mg, Ormidol 25mg i Tritazide 5mg / 25mg. Zanima me da li smijem koristiti sredstva za poboljšanje erekcije i, ako da, koje i u kojim dozama. Unaprijed hvala na Vašem odgovoru.

Antun Gršković, dr. med.

Amonex i Ormidol ne bi trebali utjecati na erektilnu funkciju dok Tritazide u sastavu ima diuretik koji može dovesti do impotencije. Pitanje je da li je spomenuti lijek inkriminirajući faktor u ovoj priči ili je oslabljena erekcija posljedica "godina" i dugotrajne hipertenzije koja može ostaviti posljedica na male krvne žile kakve su i u penisu.
Apsolutne kontraindikacije za uzimanje PDE 5 inhibitora (lijekova za impotenciju) jesu alergija na neku supstancu u lijeku, preboljeli moždani udar ili srčani udar (unazad 6 mjeseci), nitrati u terapiji (npr. Tinidil, Olicard...) ili niski krvni tlak. Navedeno niste spominjali no ipak bih vam preporučio konzultaciju sa vašim kardiologom koji bi morao dati dopuštenje za uzimanje nekog od lijeka za erektilnu disfunkciju koji se danas nudi na tržištu (Levitra, Cialis, Dinamico, Viagra).