Erekcijska disfunkcija

PROBLEM SA EREKCIJOM

dada980

ČESTO MI SE DEŠAVA DA NEMOGU DA ODRŽIM EREKCIJU ILI JE VEOMA SLABA TE NEMOGU DA IMAM SEKSUALNI ODNOS,A PRITOM ME ZABOLI DESNI TESTIS I KAO DA OTEKNE. MRŠAV SAM,MISLIM DA NEMAM PROBLEMA SA SRCEM,TLAK MI JE MALO MANJI NEGO NORMALNO,MNOGO PUŠIM I PIJEM ALKOHOL ALI NE PRETJERANO.MOŽETE LI MI REĆI NEŠTO O TOME?UNAPRIJED HVALA.

Antun Gršković, dr. med.

Iz pitanja ne znam vaše godine, ne znam od kada je problem nastao, da li je nastao postupno ili naglo? Da li je vezan za partnera ili se uvijek javlja? Bez obzira na doba dana ili stres? Da li je ikada erekcija dobra?
Da li se lako postigne,a naglo prestane? Uzimate li neke lijekove?
Pušenje i alkohol su uz debljinu, povišene masnoće, visoki tlak, neke lijekove najjznačajniji rizični čimbenici za nastanak errektilne disfunkcije i svakako bi trebalo njihovu konzumaciju smanjiti, a još bolje i prestati sa konzumacijom.