Erekcijska disfunkcija

Molim za savjet...

jo

Imam 20 godina... I imam problem s penisom... Kada je penis u krutom stanju ne mogu prevući kožicu preko glavića... Možete li mi reći koji je način da se to iliječi? Treba li operacija i koliko traje ona, te kakva je? ili postoji kakva mast-krema?

Antun Gršković, dr. med.

Prema vašem opisu radi se o fimozi. Dakle riječ je o suženom otvoru prepucija zbog kojega se kod nekih samo prilikom erekcije, a kod nekih i kod flakcidnog (opušteog) penisa kožica ne može prevući preko glavića. Koji puta to stječemo rođenjem, a koji puta nastaje u tijeku života, najčešće zbog upale. Pretpostavljam da zbog toga imate i bolove tijekom odnosa ili se zna dogoditi i da kožica malo "napukne".
Preporučam vam da posjetite urologa koji će vam potom najvjerojatnije predložiti cirkumciziju (obrezivanje) što je i najefikasnija terapija ovog stanja.
Sam zahvat traje oko pola sata do 40 minuta i izvodi se u lokalnoj anesteziji te po izvođenju zahvata odlazite na kućnu njegu.

miha1991

koko treba mirovat nakon tog zahvata, mislim bez sexualnog odnosa?

miha1991

imam 18 godina i imam slican problem ko i 'jo' isto nemogu navuc kozicu dok mi je penis u krutom stanju, izgleda mi kao da se glavić zaraso,ili tak nest. zanima me jel bi mogo imat normalan odnos s curom da nejdem na operaciju? a ako moram na operaciju kolko treba mirovat bez sexa? hitno molim vas da mi cim prije odg! hvala vam unaprijed

Antun Gršković, dr. med.

Neki ljudi mogu imati normalan odnos dok neki navode da nemaju zadovoljavajući odnos.
Uglavnom se kvaliteta odnosa popravi nakon operacije. A u cijeloj toj stvari nije samo problem u tome može li se ili ne imati odnos već i u održavanju higijene penisa. U slučaju kad se prepucij ne može dobro prevući preko glavića dolazi do nakupljanja smegme koja djeluje upalno i pogoršava već nastalo stanje, a u krajnjem slučaju ona je i jedan od riziko faktora za nastanak karcinoma penisa. Stoga je preporuka kao i kod prethodnog pitanja.
Nakon operacije treba izbjegavati odnose dok rana ne zaraste, a to je oko 2-3 tjedna.

miha1991

al ja bez brige mastrubiram i sve, nemam nikakvih bolova

Antun Gršković, dr. med.

Prema Ustavu Republike Hrvatske svaka je osoba odgovorna za svoje zdravlje.
Ukoliko nemate problema sa higijenom ili tijekom odnosa onda za sada ne treba žuriti sa zahvatom.