Erekcijska disfunkcija

Povremeno ED

croboy

Poštovani,
Bio bih vam veoma zahvalan na savjetu.
Imam 33 godine i jako volim seksualne odnose, puno mi pomažu protiv depresivnosti kojoj sam dosta sklon. S vremena na vrijeme (otprilike 2 puta na godinu) dogodi mi se da nekoliko minuta nakon penetriranja dođe do gubitka erekcije. Tada se osjećam jako loše. Ono što je još gore jest to što nakon takvog iskustva upadam u začarani krug u kome obično iz dana u dan neko vrijeme doživljavam potpuno istu stvar. Jaka i čvrsta erekcija, snošaj lijepo započne, sve djeluje u najboljem redu i odjednom pomislim "Što ako se ponovno desi" i onda se desi. Da bih se iz tog začaranog kruga izvukli, partnerica i ja obično moramo nekoliko dana apstinirati pa tek onda okušati sreću. Tijekom tih dana osjećam se tužno i teško mi je koncentrirati se na bilo što drugo. Inače, puno se bavim sportom, nemam nikakvih fizičkih bolesti, volim raditi, ... a sve to pada u vodu kada se dogodi samo jedan gubitak erekcije. Molim vas, pomozite mi savjetom.
Srdačan pozdrav,
Alen

Neven Kapun, dr. med.

Uvijek je pitanje da li je depresija posljedica problema sa erekcijom ili obratno.Slažem se da kod vas vjerojatno postoji psihički problem koji u određenom trenutku dovodi do pada erekcije.Savjetujem da obavite pregled kod urologa , da se isključe mogući organski uzroci te da vam se prepiše jedan od PDE 5 inhibitora ,(Levitra ,Viagra ,Dinamicoili Cialis).To će vam vjerojatno donijeti toliko potrebnu sigurnost.Ukoliko niste skloni lijekovima možete se obratititi i psihijatri ili psihologu koji se bave seksualnim problemima.
dr kapun