Erekcijska disfunkcija

problem

pitbull

Imam 30 godin i često sam pod stresom na poslu.
Problem je što vrlo brzo postignem erekciju i još brže ejakulaciju i nakon toga penis se uvijek opusti. ima li kakva pomoć vezana uz odgodu ejakulacije i produljenje erekcije.

Unaprijed hvala

Neven Kapun, dr. med.

Problem preuranjene ejakulacije prisutan i do 20 % u muškoj populaciji.Po definiciji , preuranjenaje ako pacijent ejakulira unutar 2 minute nakon penetracije.razlikujemo primarnu , koju pacijent ima od prvih seksualnih odnosa i ona koja se pojavljuje kasnije u seksualnom životu.Može biti i situacijska,npr. sa jednom partnericom da , sa drugom ne.Postoje vježbe ,po Master -Jonsonu ,upotreba gelova koji smanjuju osjetljivost.npr SS-krema,te terapija određenim lijekovima.Zadnjih godina se kod nekih pacvijenata daje i Levitra(i njoj slični lijekovi) u terapiji ovog problema.Posjetite urologa.
dr Kapun