Erekcijska disfunkcija

problem druge vrste

sybylle

Poštovanje!
Moj problem u biti nije erektilna disfunkcija. Nemam nikakvih poteškoća sa postizanjem erekciji niti njenim održavanjem bez obzira na vrijeme. Moj problem je u samom svršavanju. Vrlo mi je teško svršiti u partnericu, bez dodatne stimulacije rukom. Podražaj koji mi pruža sam odnos kao da mi nije dovoljno intenzivan. Taj problem brine i mene i moju partnericu. Ima li kakve pomoći?

Antun Gršković, dr. med.

Ukoliko do ejakulacije dolazi bez poteškoća nakon zadovoljavanja rukom ili prilikom oralnog zadovoljavanja onda je za pretpostaviti da uzrok vašem problemu može biti slijedeći-ili je prisutna psihološka komponenta koja odgađa ejekulaciju kod vaginalnog odnosa ili problem može biti sama "anatomija" odnosa gdje može biti da kutovi kod penetracije vama ne odgovaraju pa ne dolazi do dovoljne stimulacije ili pojačana vaginalna sekrecija zbog čega također ne dolazi do dovoljne stimulacije. Uzrok ovom prvom može biti nedostatak intimnosti sa partnericom, nedostatak privlačnosti, neka moralno-religijska uvjerenja koja vam priječe dovoljno opuštanje... Ti uzroci liječe se psihoterapijom oba partnera.
Ukoliko je uzrok nedovoljna stimulacija možda biste morali pokušati sa nekim drugim pozama kod kojih bi stimulacija mogla biti jača. Ukoliko postoji vaginalna pojačana sekrecija neka se vaša partnerica obrati ginekologu za savjet.