Erekcijska disfunkcija

Spolni život i epilepsija

Preocupada

Imam supruga koji boluje od epilepsije GM(30g). Imamo problema u spolnom životu koji traje već više od 2 godine(potpun gubitak želje s njegove strane, erektilna disfunkcija). Inače pije 1,5 tabletu Tegretola dnevno i nema napade. Čitala sam da lijekovi koji se uzimaju za epilepsiju mogu utjecati na spolni život pa vas molim za savjet - da li možemo pokušati s nekim tabletama za potenciju ( ne bih htjela da kupujemo na svoju ruku da ne bi bi bilo kontraindikacija zbog tableta koje uzima, a njega je neugodno pitati svog neurologa).

Antun Gršković, dr. med.

Jedna od mnogih nuspojava Tegretola je i erektilna disfunkcija.
Rekli ste da je on izgubio interes za odnose. Da li je interes izgubio zbog toga što ga je sram ponovnog neuspjeha ili bez obzira na to nema spolnu želju (gubitak libida)?
Prema saznanjima iz literature nema kontraindikacije za uzimanje tableta za liječenje ED uz istovremenu terapiju epilepsije. Svakako predlažem da pri slijedećoj neurološkoj kontroli upita svog neurologa mogu li se tablete zamijeniti nekim drugima koje neće imate tako izražene nuspojave. Ukoliko i nakon toga neće biti poboljšanja možete pokušati sa nekim od PDE 5 inhibitora (Levitra, Cialis, Viagra) pod uvjetom da nije srčani bolesnik ili među lijekovima koje uzima nisu i nitrati.