Erekcijska disfunkcija

Problem sa erekcijom

smedi

Poštovani doktore!

Ovako, imam 21 godinu, i do sada nisam imao spolnih odnosa, tj. prije oko godinu i po sam trebao imati ' one night stand' koji nije dobro završio jer mi se nije htio dići ( alkohol i trema prvog puta pretpostavljam), i od tada stalno imam problema sa erekcijom. Imao sam još 3-4 avanture u koje se nisam htio upuštati zbog toga što sam svaki put osjetio da se ne diže kako treba. Prilikom mastrubiranja nekad postižem zadovoljavajuću erekciju, a nekad ga moram 'siliti' da proradi i ako radi to je max 5. minuta i ako prestanem sa podražajem padne mi u kratkom roku i nekad se više ni ne može dići,a do prije toga mogao sam normalno po 3-4 puta na dan mastrubirati po sat vremena ako sam htio, sada već oko pola godine imam žensku s kojom prvih 3-4 mjeseca nisam imao spolnih odnosa, i u zadnjih 2 mjeseca pokušavamo imati spolne odnose ali bezuspješno, naime prije 3 mjeseca operirao sam variokokelu i to me malo mučilo jedno vrijeme i mislio sam da zbog variokokele nisam mogao postići erekciju, ali taj problem sam u glavi riješio, ali problem sa erekcijom je i dalje tu, sa njom otvoreno pričam o tome i tu isto sad više ne vidim problem oko toga što mi ne radi. Prilikom predigre osjetim da se nekad i po nekoliko puta digne do nekih 30% i dalje kao da ga nešto zakoči i tako svaki put, uspijemo ga podići podražajem rukom, ja ili ona ali nikad sasvim do 100%, ali kada to napravim i stavljam ga u vaginu jednostavno ejakuliram prilikom prvog trzaja u zadnje vrijeme (ovo mislim da nije onaj problem sa preranom ejakulacijom jer to bi trebalo biti u slučaju da se sam digne, a ne ovako kad ga 'nasilim') ili mi jednostavno padne na nekih 30-40%. Isto tako prije sam samo na vizualni podražaj mogao postići erekciju, ali sada kao da je mrtav jer jedva sa fizičkim podražajem mogu postići neku erekciju. Jutarnje erekcije su nekad normalne a nekad ih ni nemam,
Bavim se sportom, studiram, normalne sam težine, ne pijem, ne pušim, ne drogiram se.
Zanima me da li je to sve problem u mojoj glavi ili bi to moglo biti nešto fizičke prirode, i što da napravim, mogu li uzeti samo nešto tipa viagre ili bi baš trebao ići doktoru na pregled i obaviti neke pretrage?
Hvala unaprijed !

Antun Gršković, dr. med.

Prema vašoj priči vrlo je vjerojatno da je problem psihičke prirode. I sami ste rekli da ste do tog kritičnog trenutka imali sasvim normalne erekcije. Stvari bi stvarno bile sasvim jednostavne da erekcijom ne upravljaju i centri u mozgu koji su pod utjecajem našeg ega i superega. Sretan sam što imate potporu kod svoje djevojke i što otvoreno pričate o tome. Zato bih vam preporučio da uzmete neki od PDE 5 inhibitora (Levitra, Dinamico, Cialis, Viagra) da vidite da li će stvari uz potporu terapije profunkcionirati. Mislim da bi trebalo biti uspješno, a onda ćete i vi uvidjeti da je sa vama sve kako treba i na taj način steći tako potrebno samopouzdanje. Ukoliko ni tada neće biti uspjeha svakako savjetujem pregled urologa.