Hepatitis C

Inficiran???

Amel

Postovani.
28.05.2006 mislim da sam inficiran virusom hepatitisa C.Djevojka sa kojom sam imao odnos mi je nakon toga priznala da već duži period boluje od hepatitisa.Posto sam dosao u kontakt sa njenom krvlju,odlucio sam u subotu 17.06.2006 uraditi test.Ukoliko ne budem inficiran onda je to super,a ukoliko budem što da činim?Kakve su mi šanse.

prof. dr. sc. Ivica Pavić

Poštovani, 17.6. je tek tri tjedna iza potencijalno rizičnog kontakta i u slučaju da i jeste inficirani HCV-om test još uvijek ne može biti pozitivan! Prerano je.
Ukoliko je test negativan ponovite ga za 3 mjeseca.
Pozdrav.

Amel

Poštovani.
U prvoj poruci izrazio sam bojazan da sam moguće inficiran HCV-virusom,te sam 17.06.2006. uradio prve testove.
Vrijednosti AST-a su iznosile 9,81 , dok je ALT bio 10,2.Naravno test je bi negativan na B i C.
Ovaj test je urađen 3 nedjelje nakon moguće infekcije, te ga ne uzimam za mjerodavan.
Na osnovu gore navedenih vrijednosti nalaza imam li razloga za optimizam, i kakve su mi šanse ukoliko ipak bude pozitivan za 3 mjeseca.

S poštovanjem,