Hepatitis C

pegasys napokon svima dostupan

mirko

izgleda da se stvari sto se tice nas oboljelih mijenjaju nabolje

Nikka

smjernica65 mijenja se i glasi:

»65Indikacije: Kronični HEPATITIS C-bolesnici koji apstiniraju od i.v. droga i alkohola najmanje 12 mjeseci u dobi do 65 godina.

a. serološki profil anti HCV pozitivan; HCV RNA (PCR) pozitivan; b. prisutna viralna replikacija >6 mjeseci; c. biokemijski perzistentno povišen ALT; d. histološki dokaz kronične upale; e. isključiti bolesnike s prisutnim kontraindikacijama za terapiju pegiliranim interferonom. Za odrasle bolesnike s kompenziranom bolesti jetre, ali visokim rizikom za razvoj ciroze jetre i viralnim genotipom 1, 4, 5 i 6, te bolesnike s viralnim genotipom 2 i 3 koji su prethodno neuspješno liječeni konvencionalnim interferonom a imaju PCR metodom dokazani relaps bolesti.

Terapijski protokol

HEPATITIS C: kombinirana terapija peginterferon alfa-2a-Pegasys 180 mcg 1 put tjedno zajedno s ribavirinom svakodnevno (800 – 1200 mg ovisno o tjelesnoj težini), odnosno peginterferon alfa-2b-Pegintron 1,5 mcg/kg. Nakon 12 tjedana provjera HCV RNA, ukoliko je PCR negativan nastaviti terapiju još 36 tjedana (ukupno 48 tjedana terapije), ukoliko je PCR pozitivan ili se viremija smanjila manje od 2 log bazalne vrijednosti prekinuti terapiju. Peginterferon alfa-2a i peginterferon alfa-2b odobrava Zavod na prijedlog Bolničkog povjerenstva za lijekove«.

Objavljeno u Narodnim novinama br. 62

Još nije dobro :/

alex

koja je razlika izmedju prijasnjih indikacija i ovih novih ako uopce i ima razlika?