Hepatitis C

pomoć

josip

Posvemu sudeći nemam pravo na terapiju na račun HZZO.Ostaje još mogućnost da sam platim a to koliko vidim nebi dalo rezultata.
pa molim za savjet.nosioc sam virusa oprilike 10 g.(gen 4) stim dasam imao i zaštitna antitjela na HBV.
Bipsija jetre 2001g.-minimalno aktivan kronični hepatitis s portalnom upalom,samo 2 portalna polja u preparatu.
sadašnja viremija 1.470.000 IU/mL
Zadnji nalazi.
ast-45 alt-68 ggt-57 sve ostalo uredu osim Beta-G 7,6- 6,3 i TP(g/l)83.0
željezo je prije u dva navrata bilo blago povišeno sad je zadnju godinu uredu.Dosta često osjećam bolove u predjelu jetre.ultrazvuk jetre uvjek dosad uredan.sobzirom na sve navedeno šta mi preporučate.
unaprijed zahvaljujem na odgovoru kao i na dosadašnjem trudu.

alex

prijatelju samo se cuvaj hepatotoksicnih tvari (alkohol, lijekovi,konzervansi i sl ) pozitivno i optimisticno razmisljaj i sve ce biti u najboljem redu.

doc. dr. sc. Ivica Pavić

Složio bih se s Alexom. Bitno je i redovito odlaziti na liječničke kontrole na kojima će se pratiti i funkcijski testovi za jetru (protrombinsko vrijeme, proteinogram). Vjerujem da će se i "non-responderi" na IFN i ribavirin moći uspješno liječiti nekom novom terapijom. Do tada poslušajte savjet Alexa (siguran sam da Vam je on vrlo često spominjan) i odlazite na redovite kontrole.

Nikka

Josipe,
pogledaj na web-u hepac.blog.hr sa lijeve strane imaš "Maintanance", klikom na to dobit ćeš zanimljiv članak o liječenju non-respondera. Nadam se da će uskoro biti dostupno i kod nas.
Inače, kako su ti već rekli - nikako alkohol, što manje lijekova, pazi šta jedeš, izbaciti masnoće, izbjegavaj preparate željeza, sve u svemu zdrav život i pozitivan stav.
Najvažnija stvar za jetru je SAN, a još važnija dovoljan unos vode blunk

josip

hvala Nikki i Alexu na podršci i potpuno se slažem daje način života jako bitan i sam o prehrani dosta vodim brigu.
moje mišljenje je dabi ovaj forum usto šta preko njega možemo dobiti savjete stručnjaka trebao poslužiti za međusobnu razmjenu osobnih iskustava u prevladavanju popratnih simtoma zajedničke nam bolesti.
Moj primjer:pošto mije željezo na pretragama bilo povišeno pročitao sam da zeleni čaj smanjuje apsorbciju željeza za 70 posto naravno odmah sam počeo piti japanski zeleni čaj 2 do 3 šalice svaki dan posli obroka . rezultati su odlični zadnje 2 godine na mnogobrojnim pretragama željezo je normalno.opće stanje mise popravilo jer čaj poprilično potiče mokrenje a stim i izmjenu tvari u organizmu.usto eksperimentiram sa makrobiotičkom ishranom i jako sam zadovoljan.
Toliko.
NIKA oprosti nisam uspio naći na blogu ako možeš malo detaljnije.

HVALA

Nikka

Kad dođeš na blog, sa lijeve strane ispod kalendara imaš Opis bloga, ispod toga Linkovi - prvi je Pegasys, ispod Miles, zadnji je Maintenance.

Drago mi je da je ovaj forum malo živnuo. Hvala i doktoru Ivici Paviću što nas prati i iscrpno odgovara.

doc. dr. sc. Ivica Pavić

I meni je drago što je forum zaživio. Svijest o postojanju hepatitisa C je sve intenzivnija i među liječnicima opće medicine koji sve više obraćaju pažnju otkrivanju ove infekcije.
Pozdrav forumašima.
Stay tuned!

mirko

zahvala doktoru koji nas ovako dodatno motivira i ohrabruje a svim pacijentima porucujem da ne gube vjeru u potpuno izljecenje jer danas medicina napreduje svjetlosnom brzinom i samo je pitanje dana kada ce se pojaviti lijek bolji od svih dosadasnjih. Zanimljivo je pratiti napredak terapijskog uspjeha od primjene prvog interferona prije 10-15 godina pa do danas , mislim da svi mogu uociti koji je napredak postignut.
pozdrav svima !

alex

zna li netko kakav je to lijek COPEGUS ili tako nekako.

Nikka

Copegus je ribavirin od Rochea. Ne uzima se sam, nego uz interferon.